
Izba Przemysłowo – Handlowa jako organizacja zrzeszająca przedsiębiorców i nie tylko, chętnie bierze udział w różnego rodzaju targach, rozmowach i misjach gospodarczych, organizowanych przez urzędy, uczelnie i inne organizacje ale także orgazniuzje tego typu spotknaia dla przedsiębiorców.
Ponadto dzielimy się informacjami o różnego rodzaju wydarzeniach aby ułatwić przedsiębiorcom nawiązywanie nowych kontaktów i poszukiwanie partnerów biznesowych.
Aktualne wydarzenia:
Pandemia COVID oraz szybko zmieniająca się sytuacja geopolityczna wywołują poważne zmiany w gospodarce światowej, powodując m.in. reorientację kontaktów biznesowych, zerwanie łańcuchów dostaw i zmianę kierunków współpracy.
Wietnam otworzył się dla ruchu międzynarodowego w marcu tego roku, coraz więcej zagranicznych delegacji biznesowych udaje się do tego kraju w ramach misji gospodarczych, dlatego chcielibyśmy stworzyć Państwu również taką możliwość, proponując udział w biznesowej misji gospodarczej do Wietnamu, która odbędzie się w listopadzie 2022.
Program misji w Wietnamie przygotowywany jest we współpracy z wieloletnim partnerem Krajowej Izby Gospodarczej, Wietnamską Izbą Przemysłowo – Handlową, Wietnamskim Zagranicznym Biurem PAIH-u w Ho Chi Minh oraz Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej w Hanoi.
W związku z powyższym, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o informację zwrotną, czy są Państwo zainteresowani podjęciem współpracy na rynku wietnamskim, a tym samym udziałem w proponowanej – przez KIG – misji.
Szczególnie zachęcamy do kontaktu firmy z sektora artykułów spożywczych i przetwórstwa rolno – spożywczego, sektora urządzeń medycznych, zielonych technologii, górniczo – wydobywczego a także sektor IT oraz zaawansowanych technologii IT.
W przypadku zainteresowania udziałem, prosimy o wypełnienie ankiety:
https://formularze.kig.pl/pl/2022-11-vietnam/
Wszystkie informacje o planowanej misji, wraz z formularzem zgłoszeniowym i kontaktem do koordynatorów
znajdziecie Państwo na stronie Krajowej Izby Gospodarczej:
https://kig.pl/rynki-azjatyckie-w-nowej-odslonie-misja-biznesowa-do-wietnamu-listopad-2022/
Krajowa Izba Gospodarcza wspólnie z Ambasadą RP w Algierii i Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH stwarzają możliwość promocji polskich firm w ALGIERII w ramach Misji gospodarczej do Algieru i Oranu, która odbędzie się w dniach: 22-26 października 2022r.
z okazji MT ERA’2022 /Międzynarodowy Salon Energii Odnawialnych, Czystej Energii i Zrównoważonego Rozwoju/.
Program misji przewiduje:
- Polsko-Algierskie Forum Biznesu oraz spotkania B2B z lokalnymi partnerami algierskimi przygotowane we współpracy z Algierską Narodowa Izba Gospodarczą w Oranie;
- Spotkania z przedstawicielami lokalnej administracji oraz algierskich organizacji wspierających handel i inwestycje w Algierze;
- Spotkania z ekspertami i przedsiębiorcami nt. lokalnych uwarunkowań i zasad prowadzenia działalności gospodarczej w Algierii;
- Spotkania biznesowe podczas MT ERA ‘2022 w Oranie na polskim stoisku promocyjnym.
Algieria, dzięki swojemu położeniu w centralnej części Afryki Północnej, jest bramą pozwalającą na swobodny dostęp do innych krajów całego regionu , a dzięki zasobom naturalnym należy do grona najbogatszych krajów kontynentu. Jest to kraj o dużym potencjale gospodarczym, którego podstawę gospodarki stanowi tradycyjnie sektor paliwowy (sprzedaż węglowodorów przynosi prawie 95% przychodów z eksportu).
Zapotrzebowanie rynku algierskiego na technologie środowiskowe dotyczy głównie takich dziedzin jak: recycling, stacje oczyszczania wody, technologie energooszczędne; technologie związane zwłaszcza z wytwarzaniem energii z odnawialnych źródeł, głównie słońca i wiatru. Algieria zainteresowana jest w tym sektorze partnerską współpracą opartą na transferze technologii.
Perspektywy do współpracy istnieją również w innych branżach, jak budownictwo, rolnictwo, sektor medyczny i rolno-spożywczy, ochrona środowiska, przemysł maszynowy, opakowaniowy, motoryzacyjny i obronny, zapraszamy także przedstawicieli tych branż do udziału w misji.
Wszystkie informacje o planowanej misji, wraz z formularzem zgłoszeniowym i kontaktem do koordynatorów
znajdziecie Państwo na stronie Krajowej Izby Gospodarczej:
https://kig.pl/misja-gospodarcza-do-algieru-i-oranu-22-26-pazdziernika-2022-r-z-okazji-mt-era2022/
W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej, uprzejmie informujemy, że w dniu 7 grudnia 2022 r. będzie miała miejsce wizyta przedstawicieli biznesu z Iranu, reprezentujących bilateralną organizację Iran-Poland Joint Chamber of Commerce.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Krajowej izby Gospodarczej: Warszawa, ul. Trębacka 4, Sala konferencyjna 205 (II piętro). Początek spotkania o godz. 10.00. Spotkanie oraz rozmowy networkingowe zostaną zrealizowane w języku angielskim. Początek spotkania o godz. 10.00. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Poniżej skład delegacji irackiej: firmy i ich zainteresowania biznesowe:
• Iran Oil Association: zainteresowani współpracą ze stowarzyszeniami i firmami zajmującymi się olejami i tłuszczami, transferem technologii w celu poprawy jakości produktów, współorganizowaniem międzynarodowych seminariów związanych z przemysłem olejów jadalnych. Poszukiwanie nowego źródła surowego oleju jadalnego i nasion oleistych: import do Iranu. Wymiana danych i nawiązanie wzajemnej współpracy z pokrewnymi stowarzyszeniami w Polsce. Poszukiwanie nowych możliwości współpracy między firmami z obydwu.
• Azin Metal Can Packaging: zainteresowani współpracą z polskimi firmami spożywczymi w celu produkcji puszek metalowych w niestandardowych rozmiarach i kształtach dostosowanych do konkretnych produktów/potrzeb klienta. Fabryka Azin może zaoferować puszki najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie.
• Damirchi Iranian Company: zaawansowana technologia w przemyśle maszynowym, dostarcza wysokiej jakości maszyny dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i medycznego, naftowego i gazowego oraz petrochemicznego, eksportuje linie produkcyjne dla przemysłu spożywczego.
• Rabin Erisa; importer koncentratu pomidorowego i specjalnych olejów, produkcja, oczyszczanie, przetwarzanie, pakowanie i dystrybucja. Zainteresowanie kontaktem z firmami importującymi papierosy a także petrochemikalia, w szczególności nawozy.
• Arash Mahya Paraffin: produkcja wyrobów z wosku naftowego i produktów ropopochodnych. Zainteresowany sprzedażą i wyłączną dystrybucją oraz zawieraniem kontraktów na reprezentację produkowanych przez nich produktów.
• Rayan Energy Co.: zainteresowany kontaktem z firmami rafineryjnymi, gazowo-petrochemicznymi. Współpraca w zakresie: przesyłu ropy i gazu, elektrowni gazowych i gazowo-parowych, firm remontowych turbin gazowych, remontów kotłów i pieców, spalarnie odpadów. Producenci i dostawcy dla przemysłu naftowego, gazowego i petrochemicznego. Firmy zajmujące się wydobyciem ropy i gazu. Technologie sektora naftowego. Firmy produkujące instrumenty precyzyjne i sprzęt elektryczny. Firmy i laboratoria wydające certyfikaty jakości i bezpieczeństwa przeciwwybuchowego, sprzedawcy surowców metalowych, takich jak różne gatunki stali i ceramika przemysłowa, firmy zajmujące się projektowaniem i inżynierią mechaniki i elektroniki, producenci kabli wysokiego napięcia i odpornych na wysokie temperatury, zakłady metalurgiczne.
• Aram Car Service Complex: Obrót i dystrybucja części zamiennych do samochodów.
• Bahsang Shadid Co,: Zainteresowani spotkaniem z polskimi firmami zainteresowanymi zakupem kamieni naturalnych z Iranu. Naszymi potencjalnymi Partnerami są: Firmy budowlane oraz handlujące marmurem.
• Azar Pad Darya: poszukują partnerów w celu zaprezentowania swoich możliwości eksportowych w zakresie: tworzywa sztuczne, polimery samochodowe, farby i barwniki, kleje, detergenty, rozpuszczalniki, tekstylia, papier i firmy sektora budowlanego.
• Salim Innovation and Technology House: zainteresowani podjęciem współpracy z polskimi start-upami, Polską Organizacją Inwestycyjną a także innymi zainteresowanymi.
• Zarin Mehr Nita Food Industries Co.: produkcja wszelkiego rodzaju olejów jadalnych i specjalnych, produkcja, oczyszczanie, przetwarzanie, pakowanie i dystrybucja wszelkiego rodzaju olejów jadalnych, farmaceutycznych i przemysłowych, różne rodzaje margaryny i tłuszczu piekarskiego. Zainteresowany spotkaniami biznesowymi z firmami importującymi ropę naftową z Iranu
Zapraszamy do udziału w spotkaniu.
Zainteresowanych prosimy o rejestrację na formularzu: https://formularze.kig.pl/pl/iran-2022-12-07/
Obecne czasy to dobry okres do wejścia na rynki Afrykańskie, gdzie buduje się coraz więcej i gdzie rośnie lokalne zapotrzebowanie na firmy budowlane, wyposażeniowe oraz materiały wykończeniowe i meble. MEDIBAT 2023 to kolejna szansa na wejście do krajów Afrykańskich, gdzie firm polskich praktycznie nie ma. Z tego powodu nasz zespół SCC został poproszony o organizację grupy polskiej na jednej z najbardziej prestiżowej i znanej imprezy targowej Salon Medibat.
Zapraszamy więc Państwa do udziału w targach indywidualnie wypełniając zgłoszenie internetowo na stronie organizatora www.salon-medibat.com lub biorąc udział w grupowym wystąpieniu w Pawilonie Polskim na MEDIBAT 2023
Jak corocznie ponad 400 wystawców z takich krajów jak Chiny, Hiszpania, Włochy, Turcja, Belgia, Niemcy, Francja, Czechy, Arabia Saudyjska, Emiraty, Egipt, Niger, Mauretania, Dżibuti, Burkina Faso, Togo, Kamerun, Kongo, Kenia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Mali, Niger, Pakistan, Centralna Afryka, Senegal, Burkina Faso, Benin, Indonezja, Mauretania, Jordania, Algieria, Tunezja, Libia, Kanada a teraz także Polska oraz 50 tysięcy odwiedzających z wielu krajów Świata.
Branże: firmy budowlane, konstrukcje stalowe, urządzenia sanitarne i wodno-kanalizacyjne, klimatyzacja i oczyszczanie powietrza, woda i jej dostarczanie, odkażanie, sieci telekomunikacyjne i ochrona, agencje nieruchomości i deweloperzy, oczyszczanie środowiska i usługi komunalne, farby i i lakiery, tynki i elewacje, maszyny budowlane i urządzenie dźwigowe, podłogi, wykładziny i dywany, wyposażenie sanitarne, łazienki, elektryka, systemy grzewcze, meble i dekoracje, okna i szkło, stolarka budowlana i inne powiązane w w/w.
Szczegóły, regulamin i rejestracja na wydarzenie: Medibat (scc.org.pl)